KYOCERA AVX W3F15C2238AT3A
Feed Through Capacitor, 1 Function(s), 50V, 0.3A, 3 Pin(s)
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX W3F15C2238AT3A.
IHS
Datasheet13 pages4 years ago
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
3
Capacitance
22 nF
22 nF
22 nF
Tolerance
50 %
50 %
50 %
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Max Operating Temperature
125 °C
125 °C
125 °C
Min Operating Temperature
-55 °C
-55 °C
-55 °C
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
DC Resistance (DCR)
600 mΩ
600 mΩ
600 mΩ
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-04-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX W3F15C2238AT3A provided by its distributors.
FEEDTHRU CAP 1206 0.022UF 50V