KYOCERA AVX TPSY157K010R0100
Cap Tant Solid 150uF 10V Y CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2mm) SMD 7343-20 0.1 Ohm 125C T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX TPSY157K010R0100.
Newark
Datasheet12 pages3 years ago
Datasheet11 pages15 years ago
Datasheet12 pages4 years ago
Datasheet11 pages12 years ago
Datasheet11 pages12 years ago
Farnell
element14 APAC
TME
AVX
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
4,575
Authorized Distributors
6
Capacitance
150 µF
150 µF
150 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
2917
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 mΩ
1.2 Ω
1.2 Ω
Leakage Current
15 µA
15 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %