KYOCERA AVX TAJY157K010RNJ
Cap Tant Solid 150uF 10V Y CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2mm) SMD 7343-20 1.2 Ohm 125°C T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX TAJY157K010RNJ.
IHS
Datasheet13 pages4 years ago
Upverter
RS (Formerly Allied Electronics)
AVX
Inventory History
3 month trend:
-100%
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
594
Authorized Distributors
5
Capacitance
150 µF
150 µF
150 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
2917
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.2 Ω
100 mΩ
100 mΩ
Leakage Current
15 µA
15 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %