KYOCERA AVX TPSW686K006R0125
Cap Tant Solid 68uF 6.3V W CASE 10%( 6 X 3.2 X 1.5mm) Inward L SMD 6032-15 0.125 Ohm 125C T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX TPSW686K006R0125.
IHS
Datasheet12 pages3 years ago
Newark
AVX
RS (Formerly Allied Electronics)
_legacy Avnet
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Stock
33,334
Capacitance
68 µF
68 µF
Case/Package
2312
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
Tolerance
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
125 mΩ
110 mΩ
Leakage Current
4.3 µA
4.3 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %