KYOCERA AVX TPSA684M025R6000
Cap Tant Solid 0.68uF 25V A CASE 20% (3.2 X 1.6 X 1.6mm) SMD 3216-18 6 Ohm 125°C T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX TPSA684M025R6000.
IHS
Datasheet12 pages3 years ago
AVX
Future Electronics
DigiKey
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
5
Capacitance
680 nF
680 nF
680 nF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
6 Ω
8.4 Ω
8.4 Ω
Leakage Current
500 nA
500 nA
Dissipation Factor
4 %
4 %
4 %
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupT491A684K025AT
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.68uF, Surface Mount, 1206
Yageo GroupT491A684M020AT
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.68uF, Surface Mount, 1206