KYOCERA AVX TCJY337M004R0025
Cap Tant Solid 330uF 4V Y CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2mm) SMD 7343-20 0.025 Ohm 105°C T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX TCJY337M004R0025.
AVX
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
5
Capacitance
330 µF
330 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
2917
Voltage Rating (DC)
4 V
4 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
25 mΩ
40 mΩ
Leakage Current
132 µA
132 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2013-10-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Related Parts
KYOCERA AVXTCJD337M004R0025
Cap Tant Solid 330uF 4V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.9mm) SMD 7343-31 0.025 Ohm 105°C T/R
Panasonic4TPE330MI
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, 2917
Panasonic4TPB330ML
Panasonic4TPF330ML
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, 2917
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Surface Mount, 2917
Cap Tant Solid 330uF 4V V CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2mm) SMD 7343-20 0.009 Ohm 105°C T/R
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX TCJY337M004R0025 provided by its distributors.
Tantalum Capacitors 337 20% 4V P case ESR 0025
CAP TANT POLY 330UF 4V 2917
Tantalum Chip & Radial
TCJ TANT 330UF 4V 20% CASE Y
330UF 4V 20% ESR 25 7343-20