KYOCERA AVX TCJY156M035R0070
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 15uF, Surface Mount, 2917
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX TCJY156M035R0070.
IHS
Datasheet13 pages3 years ago
AVX
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Panasonic25TQC15MV
Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitor, 15 µF, -55 to 105 ¡C
Panasonic35TQC15MYF
Panasonic 35TQC15MYF - Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitors (POSCAP)
PanasonicEEF-CS1D150R
Cap Aluminum 15uF 20V 20% 2917 J-Lead Flat 0.04 Ohm 3200mA 2000 hr 105°C Embossed T/R
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 15uF, Surface Mount, 2917
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX TCJY156M035R0070 provided by its distributors.
Cap Tant Polymer 15uF 35V Y CASE 20% SMD 7343-20 T/R
CAP TANT POLY 15UF 20% 35V 2917
15UF 35V 20% ESR 70 7343-20
TCJ TANT 15UF 35V 20% CASE Y