KYOCERA AVX TCJD157M010R0025
Cap Tant Solid 150uF 10V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.9mm) SMD 7343-31 0.025 Ohm 105°C T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX TCJD157M010R0025.
IHS
Datasheet13 pages3 years ago
Farnell
AVX
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
6
Capacitance
150 µF
150 µF
150 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
2917
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
25 mΩ
55 mΩ
55 mΩ
Leakage Current
150 µA
150 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %