KYOCERA AVX TAP224M035CCS
Tantalum Capacitor, Tap Series, 0.22 F, 20%, 35 V, Radial Leaded, 5 Mm Rohs Compliant: Yes
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX TAP224M035CCS.
Newark
Datasheet5 pages4 years ago
Datasheet7 pages20 years ago
element14 APAC
Farnell
_legacy Avnet
DigiKey
Inventory History
3 month trend:
-8.51%