KYOCERA AVX SR215E103MAA
CERAMIC CAPACITOR Dipped ceramic capacitor -56/+22% ppm/C 20% 10nF 50V
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX SR215E103MAA.
Farnell
Datasheet8 pages19 years ago
Jameco
Newark
Arrow Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%