KYOCERA AVX 08055A130JAT2A
0805 50V 13pF C0G 5% multilayer ceramic capacitor
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX 08055A130JAT2A.
Newark
Datasheet4 pages1 year ago
Datasheet4 pages16 years ago
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
-34.44%
CAD Models
Download KYOCERA AVX 08055A130JAT2A symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2024-01-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupC0805C130J5GACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 13pF C0G 0805 5%