KYOCERA AVX 08053D474KAT2A
0805 470NF Ceramic Multilayer Capacitor, 25 VDC, +85DEGC, X5R Dielectric, +/-10%
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX 08053D474KAT2A.
Newark
element14 APAC
Future Electronics
TME
Inventory History
3 month trend:
+89.70%