KYOCERA AVX 06035A2R2JAT2A
Cap Ceramic 2.2pF 50V C0G 5% SMD 0603 125°C Paper T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX 06035A2R2JAT2A.
Newark
Datasheet4 pages6 years ago
Datasheet4 pages10 years ago
Datasheet4 pages16 years ago
Future Electronics
Garrett
Inventory History
3 month trend:
-96.53%
CAD Models
Download KYOCERA AVX 06035A2R2JAT2A symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
SnapEDA
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date1996-08-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 2.2pF 0.25pF C0G 50V 0603 Paper T/R
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 2.2pF 100volts C0G 0.25pF
Yageo GroupC0603C229C5GACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 2.2pF C0G 0603 0.25pF
CAP CER 2.2PF 50V C0G/NP0 0603 / Cap Ceramic 2.2pF 50V C0G 0.25pF Pad SMD 0603 125°C T/R
Samsung Electro-MechanicsCL10C2R2BB8NNNC
50V 2.2pF C0G 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0603C229D5GACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 2.2pF 0603 C0G 0.5pF
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX 06035A2R2JAT2A provided by its distributors.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000022uF, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) ceramic capacitor 50V 2.2pF ±5% C0G NP0
2.2pF ¡À5% C0G(NP0) 50V 0603 1.6mm*810¦Ìm*900¦Ìm