KYOCERA AVX 04025A1R0KAT2A
Cap Ceramic 1pF 50V C0G 10% SMD 0402 125°C Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX 04025A1R0KAT2A.
Newark
Datasheet4 pages6 years ago
Datasheet4 pages12 years ago
Datasheet4 pages16 years ago
Datasheet4 pages16 years ago
Datasheet4 pages18 years ago
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
+23.08%
CAD Models
Download KYOCERA AVX 04025A1R0KAT2A symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
Introduction Date1998-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupC0402C109C5GACTU
50V 1pF C0G 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0402 1 pF 50 V ±0.25 pF Tolerance NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
0402 1 pF 50 V ±0.25 pF Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
0402 1 pF 50V ±0.1 pF Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Yageo GroupCBR04C109C5GAC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 25% +Tol, 25% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000001uF, Surface Mount, 0402
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX 04025A1R0KAT2A provided by its distributors.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000001uF, Surface Mount, 0402
0402 (1005Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 1pF ±10% C0G NP0
1pF ¡À10% C0G(NP0) 50V 0402 1mm*500¦Ìm*560¦Ìm