KOA Speer RN73H1JTTD3740B25
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 374ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KOA Speer RN73H1JTTD3740B25.
IHS
Datasheet2 pages3 years ago
Inventory History
3 month trend:
-0.46%
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
2,160
Authorized Distributors
2
Resistance
374 Ω
374 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Metal Film, Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-10-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 374ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRT0603BRD07374RL
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 374Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA3AEB4020V
Res Thin Film 0603 402 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA-3AEB3650V
Res Thin Film 0603 365 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thin Film 0603 383 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of KOA Speer RN73H1JTTD3740B25 provided by its distributors.
Thin Film Resistors - SMD 374Ohm,0603,0.1%,25p pm,100mW,75V
RES 374 OHM 0.1% 1/10W 0603
374¦¸ ¡À0.1% 100mW ¡À25ppm/¡æ 0603 1.6mm*800¦Ìm*550¦Ìm
MFC 0603 374R 0.1% PPM25