KOA Speer CN1E4KTTD682J
Res Thick Film Array 6.8K Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KOA Speer CN1E4KTTD682J.
IHS
Datasheet2 pages8 years ago
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
10,209
Authorized Distributors
1
Resistance
6.8 kΩ
6.8 kΩ
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Molded
0402
Number of Resistors
4
Tolerance
5 %
5 %
Power Per Element
62.5 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2007-07-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2020-09-24
LTD Date2022-03-31
Descriptions
Descriptions of KOA Speer CN1E4KTTD682J provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 6800ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0408
Molded resistor network 5% 6.8kOhm
6.8K¦¸ ¡À5% 2010 2mm*1mm