Yageo Group T521B156M020ATE090
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 20V, 20% +Tol, 20% -Tol, 15uF, Surface Mount, 1411
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group T521B156M020ATE090.
3 month trend:
-8.68%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2013-09-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Related Parts
Panasonic25TQC15MV
Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitor, 15 µF, -55 to 105 ¡C
T55 Series 1411 15 uF 20 V ±20% SMT Solid Tantalum Chip Capacitor
PanasonicEEF-CX1E150R
Cap Aluminum Polymer 15uF 25VDC 20%( 7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 0.04 Ohm 3000mA 2000h 105C T/R
KYOCERA AVXTCJY156M035R0100
Cap Tant Polymer 15uF 35VDC Y CASE 20%( 7.3 X 4.3 X 2mm) SMD 7343-20 0.1 Ohm 105C T/R
KYOCERA AVXTCJY156M035R0070
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 15uF, Surface Mount, 2917
Panasonic25SVPG15M
Cap Aluminum Polymer 15uF 25VDC 20%( 5 X 4.4mm) SMD 0.03 Ohm 2800mA 5000h 105C T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group T521B156M020ATE090 provided by its distributors.
Cap Tant Polymer 15uF 20VDC B CASE 20%( 3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 0.09 Ohm 105C T/R
15¦ÌF ¡À20% 20V 90m¦¸@ 100kHz 1411 3.5mm*2.8mm*2.1mm
T521B156M020ATE090, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
KEMET T521B156M020ATE090 ポリマーコンデンサ
Cap, 15Μf, 20V, 20%; Capacitance:15Μf; Voltage Rating:20V; Product Range:T52X Ko-Cap® Series; Capacitance Tolerance:± 20%; Manufacturer Size Code:B; Esr:0.09Ohm; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:105°C; Rohs Compliant: Yes |Kemet T521B156M020ATE090