Yageo Group T350E226K010AT
Cap Tant Solid 22uF 10V 10%( 5.5 X 8.9mm) Radial 2.54mm 125C Bulk
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group T350E226K010AT.
IHS
Datasheet14 pages2 years ago
element14 APAC
Master Electronics
Farnell
Electro Sonic
Inventory History
3 month trend:
-1.72%
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
57,220
Authorized Distributors
6
Capacitance
22 µF
22 µF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Case/Package
Dipped
Dipped
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.7 Ω
2.7 Ω
Leakage Current
1.8 µA
1.8 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %