Yageo Group T350A685K006AT
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 6V, 10% +Tol, 10% -Tol, 6.8uF, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group T350A685K006AT.
IHS
Datasheet14 pages2 years ago
Newark
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
+0.00%