Yageo Group T322E107K015AT
Cap Tant Solid 100uF 15V 10%( 7.11 X 13.46mm) Axial 125C Bulk
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group T322E107K015AT.
IHS
Datasheet14 pages2 years ago
Electro Sonic
element14 APAC
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
-17.11%
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
52,370
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 µF
100 µF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Case/Package
Molded
Axial
Voltage Rating (DC)
15 V
15 V
Tolerance
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
800 mΩ
800 mΩ
Leakage Current
10 µA
10 µA
Dissipation Factor
8 %
8 %
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2005-10-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Related Parts
Yageo GroupT491D107K016AT
100UF SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 16 V DC +/-10%, T491 SERIES
Cap Tant Solid 100uF 10V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.5mm) Inward L SMD 6032-28 0.9 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491D107K010AT
100UF SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 10 V DC +/-10%, T491 SERIES
Cap Tant Solid 100uF 15V 10% (7.11 X 13.97mm) Axial 125°C Ammo Pack
Yageo GroupT322E107M015AS
Cap Tant Solid 100uF 15V 20%( 7.11 X 13.46mm) Axial 0.8 Ohm 125C Bulk
KYOCERA AVXTPSC107K010R0075
Capacitor Tantalum Solid 100uF 10V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.6mm) SMD 6032-28 0.075 Ohm 125C T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group T322E107K015AT provided by its distributors.
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 15V, 10% +Tol, 10% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Tantalum Capacitor, 100Uf, 15V, 0.8 Ohm, 0.1, Axial; Rango De Producto:Serie T322; Capacidad:100Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 10%; Tensión Nominal:15V; Terminales Del Condensador:Conexión Axial; Espaciado De Cable:- |Kemet T322E107K015AT
CAP, 100UF, 15V, TANT, AXIAL; Capacitance: 100µF; Voltage Rating: 15V; Product Range: T322 Series; Capacitance Tolerance: ± 10%; Capacitor Terminals: Axial Leaded; Lead Spacing: -; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Te