Yageo Group MMK15334K250B04L4BULK
Cap Film 0.33uF 250V PET 10%( 18 X 5.5 X 10.5mm) Radial 15mm 100C Bulk
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group MMK15334K250B04L4BULK.
Datasheet11 pages21 years ago
Electro Sonic
Inventory History
3 month trend:
-0.13%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
Introduction Date2000-10-31
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 months ago)
Related Parts
PanasonicECQ-E2334KB
Cap Film 0.33uF 250V PET 10% (10.3 X 6.4 X 11.3mm) Radial 7.5mm 105°C Bulk
PanasonicECQ-E2334KF3
ECQE, Met Polyester Film Cap Radial Lead 250VDC, 0.33uF, 10%, L/S =5mm, T&A CRMP
PanasonicECQE2334KF
Cap Film 0.33uF 250V PET 10% (12 X 6.5 X 12mm) Radial 10mm 105°C Bulk
Yageo GroupR60II3330AA30K
Cap Film 0.33uF 250V PET 10%( 18 X 5 X 11mm) Radial Wound 15mm 105C Bulk Automotive AEC-Q200
Cap Film 0.33uF 250V PET 10% (18 X 5 X 10.5mm) Radial Stacked 15mm 125C Automotive Bulk
Cap Film 0.33uF 250V PET 10% (18 X 5 X 10.5mm) Radial Stacked 15mm 125C Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group MMK15334K250B04L4BULK provided by its distributors.
Film Capacitor, Polyester, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 400ppm/Cel TC, 0.33uF, 7122
Radial FILM CAPACITOR film capacitor 160V 330nF 10%
CAP FILM 0.33UF 10% 250VDC RAD
Capacitor, 330nF, 160VAC, 250VDC, 10%
330nF ¡À10% 15mm 250V 160V 18mm*5.5mm*10.5mm
330Nf2± 10%v |Kemet MMK15334K250B04L4BULK