Yageo Group MMK15224K250B04L4BULK
Film Capacitor, Polyester, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 400ppm/Cel TC, 0.22uF, 7122
Obsolete
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
AvnetMMK15224K250B04L4BULK04K
3d
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group MMK15224K250B04L4BULK.
IHS
Datasheet1 page9 years ago
Datasheet11 pages21 years ago
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2000-10-31
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 months ago)
LTB Date2025-10-17
LTD Date2026-04-30
Related Parts
PanasonicECQE2224KF
Film Capacitor, Polyester, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 220uF, Through Hole Mount
PanasonicECQ-E2224KB
Cap Film 0.22uF 250V PET 10% (10.3 X 5.4 X 10.1mm) Radial 7.5mm 105°C Bulk
Yageo GroupR82IC3220DQ60K
Cap Film 0.22uF 250V PET 10% (7.2 X 6 X 11mm) Radial 5mm 105C Automotive AEC-Q200 Ammo
Cap Film 0.22uF 250V PET 10% (11.5 X 4.2 X 6.6mm) Radial 10mm 125°C Bulk
PanasonicECQE2224KFB
ECQE, Met Polyester Film Cap Radial Lead 250VDC, 0.22uF, 10%, L/S =10mm, Blk CRM
Cap Film 0.22uF 250V PET 10% (18 X 5 X 10.5mm) Radial Stacked 15mm 125C Automotive Bulk
Descriptions
Descriptions of Yageo Group MMK15224K250B04L4BULK provided by its distributors.
Capacitor, 220nF, 160VAC, 250VDC, 10%
MMK15224K250B04L4BULK, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
.22UF 250V 10%