Yageo Group C316C103K1R5TA
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group C316C103K1R5TA.
IHS
Datasheet19 pages2 years ago
Farnell
Arrow Electronics
Inventory History
3 month trend:
+8.52%