Yageo Group C315C220J1G5TA7303
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000022uF, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group C315C220J1G5TA7303.
Farnell
Datasheet19 pages2 years ago
Datasheet1 page0 years ago
TME
Inventory History
3 month trend:
-0.89%
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
57,392
Authorized Distributors
6
Capacitance
22 pF
22 pF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Dipped
Radial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
5 %
5 %
Height
3.14 mm
3.14 mm