Yageo Group C315C103M5R5TA7303
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group C315C103M5R5TA7303.
IHS
Datasheet19 pages2 years ago
Farnell
Newark
element14 APAC
Stock
5,000
Authorized Distributors
1
Capacitance
10 nF
10 nF
Dielectric
X7R
X7R
Case/Package
Dipped
Dipped
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
Height
3.14 mm
3.14 mm