Yageo Group C1206C474J3RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25V 0.47uF X7R 1206 5%
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group C1206C474J3RACTU.
IHS
Datasheet27 pages2 years ago
Upverter
Farnell
Arrow Electronics
Inventory History
3 month trend:
-79.42%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Related Parts
Yageo GroupC1206X474K3RACTU
Cap Ceramic 0.47uF 25V X7R 10% Pad SMD 1206 Flexible Termination 125C Automotive Medical T/R