Yageo Group C1206C101KCGACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 500V, 10% +Tol, 10% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0001uF, 1206
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group C1206C101KCGACTU.
Farnell
Datasheet25 pages2 years ago
Datasheet1 page5 years ago
Datasheet1 page8 years ago
Datasheet4 pages1 year ago
Datasheet4 pages1 year ago
IHS
Newark
Arrow Electronics
Inventory History
3 month trend:
+98.03%