Yageo Group C0805C471KARACTU
SMD Comm X7R 0805 (2012Metric) ceramic capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X7R ±10% 470pF
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group C0805C471KARACTU.
IHS
Datasheet27 pages2 years ago
Datasheet4 pages0 years ago
Farnell
Upverter
Master Electronics
Inventory History
3 month trend:
+152%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 pF
470 pF
470 pF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %