Yageo Group C0805C361J1GAC7800
SMD Comm C0G 0805 (2012Metric) ceramic capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±5% 360pF
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group C0805C361J1GAC7800.
IHS
Datasheet1 page6 years ago
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Introduction Date2019-09-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Related Parts
GRM 0805 (2012Metric) Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±5% 360pF
Yageo GroupC0805C331J1GACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V 330pF C0G 0805 5%
Ceramic Capacitor 330pF, 100V, 0805, ±5 %
Yageo GroupC0805C331J1GAC
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 360pF 50volts C0G 5%
KYOCERA AVX08051A361JAT2A
Cap Ceramic 360pF 100V C0G 5% SMD 0805 125°C T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group C0805C361J1GAC7800 provided by its distributors.
Cap Ceramic 360pF 100V C0G 5% SMD 0805 125°C Paper T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00036uF, Surface Mount, 0805
CAP CER 360PF 100V C0G/NP0 0805