Yageo Group C0805C271K2GACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 200V 270pF C0G 0805 10%
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group C0805C271K2GACTU.
IHS
Datasheet22 pages2 years ago
Upverter
Inventory History
3 month trend:
-0.45%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
Related Parts
Cap Ceramic 270pF 250V C0G 5% Pad SMD 0805 125C T/R