Infineon CY7C1265KV18-450BZXC
CY7C1265KV18 Series 36 Mb (1 M x 36) 1.8 V 550 MHz QDR2+ SRAM - FBGA-165
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Infineon CY7C1265KV18-450BZXC.
IHS
Datasheet31 pages22 years ago
SHENGYU ELECTRONICS
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Introduction Date2011-02-24
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2025-08-31
LTD Date2026-08-31
Related Parts
Synchronous SRAM, QDR-II+, ODT, 36864 Kb Density, 450 MHz Frequency, BGA-165
SRAM Chip Sync Dual 1.8V 36M-Bit 1M x 36 0.45ns 165-Pin FBGA Tray