Infineon CY7C1245KV18-400BZXC
CY7C1245KV18 Series 36 Mb (1 M x 36) 1.8 V 400 MHz QDR II SRAM - FBGA-165
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Infineon CY7C1245KV18-400BZXC.
IHS
Datasheet31 pages22 years ago
Augswan
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Introduction Date2011-02-24
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-08-15
LTD Date2025-05-15
Related Parts
SRAM Chip Sync Single 1.8V 36M-Bit 1M x 36 0.45ns 165-Pin LFBGA
Obsolete Volatile ROHS3Compliant Parallel SRAM Memory 0C~70C TA 1.7V~1.9V 36Mb 1M x 36 400MHz
SRAM Chip Sync Dual 1.8V 36M-Bit 1M x 36 0.45ns 165-Pin FBGA Tray