Infineon CY7C1245KV18-450BZC
SRAM Chip Sync Dual 1.8V 36M-Bit 1M x 36 0.45ns 165-Pin FBGA Tray
Obsolete
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Infineon CY7C1245KV18-450BZC.
IHS
Datasheet31 pages22 years ago
SHENGYU ELECTRONICS
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
33,377
Authorized Distributors
1
Case/Package
FBGA
FBGA
Number of Pins
165
Memory Type
QDR, RAM, SRAM
QDR, RAM, SRAM
Density
36 Mb
36 Mb
Address Bus Width
18 b
18 b
Access Time
450 ps
450 ps
Frequency
450 MHz
450 MHz
Interface
Parallel
Parallel
Min Supply Voltage
1.7 V
1.7 V
Max Supply Voltage
1.9 V
1.9 V