Cornell Dubilier AVE106M25C12T-F
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR AVE 25V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Cornell Dubilier AVE106M25C12T-F.
Master Electronics
Datasheet6 pages4 years ago
Datasheet6 pages6 years ago
Sager Electronics
Electro Sonic
Future Electronics
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2008-04-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-22
Related Parts
PanasonicEEE1EA100SR
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 25V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEE-1EA100AR
KYOCERA AVXUWX1E100MCL1GB
Capacitor Aluminum 10uF 25V 20% (5 X 5.4mm) SMD 27mA 2000h 85C T/R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWJ 25V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
KYOCERA AVXUWR1E100MCL1GB
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWR 25V 10muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
PanasonicEEE-1EA100NP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 25V 10muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Descriptions
Descriptions of Cornell Dubilier AVE106M25C12T-F provided by its distributors.
Cap Aluminum Lytic 10uF 25V 20% (5 X 5.3mm) SMD 23.21 Ohm 32mA 2000h 85C T/R
10uF 25 V dc Aluminum Capacitor C, AVESeries 1000 (Shelf) h, 2000 h 5 x 5.3mm
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 10uF 25V 85C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Surface Mount, 2121
AVE series 425V 10uF 20% 5x5.3mm, 85'C 2000 HRS, SMD Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor 10Uf 25V 20%, Smd; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:10Μf; Voltage(Dc):25V; Esr:23.21Ohm; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Product Range:Ave Series; Msl:- Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier AVE106M25C12T-F