Idec HW4L-M1F11Q-G-24V
Switch Push Button N.O./N.C. DPST Flush Round Button 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Momentary Contact Screw Panel Mount
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Idec HW4L-M1F11Q-G-24V.
Master Electronics
Datasheet1 page12 years ago
Electro Sonic
3 month trend:
-14.29%
Related Parts
SWITCH OPERATORS, ILLUMINATED PUSHBUTTON, LED, 24 V, 1NO-1NC, GREEN, TW SERIES
Pushbutton Switch, DPST, Momentary, 10A, 24VDC, Screw Terminal, Panel Mount
Extended Round Button Momentary Contact DPST 5000000Cycles 220V 440V 10000000Cycles , 37mm*30mm
Pushbutton Switch, SPST, Momentary, Screw Terminal, Panel Mount
Descriptions
Descriptions of Idec HW4L-M1F11Q-G-24V provided by its distributors.