Grayhill 50A36-01-1-10N
Rotary Switch, 36 Deg, # Of Decks: 01, Poles/deck: 1, Positions/pole: 10, Conta
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Grayhill 50A36-01-1-10N.
IHS
Datasheet7 pages9 years ago
Electro Sonic
Sager Electronics
Supply Chain
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.90.20
Introduction Date2003-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
C&K ComponentsMA00L1NZQD
Rotary Switch, 10 Positions, Sp10T, Latched, 0.25A, 28Vdc, Solder Terminal, Flat Type Actuator,
C&K ComponentsME00L1NZQD
Switch Rotary SP10T 10 Flatted Shaft Solder Lug 0.25A 125VAC 28VDC Medical
C&K ComponentsME00L1NZGF
Grayhill71B36-01A10N
Rotary Switch, 1/4 shaft, 36° , 1 deck, 1 pole/deck, 10 position/pole, non-sh
Switch Rotary SP10T 10 Flatted Shaft Solder Lug 0.3A 115VAC 30VDC Automotive
Descriptions
Descriptions of Grayhill 50A36-01-1-10N provided by its distributors.
Switch Rotary SP10T 10 Flatted Shaft Solder Lug 0.2A 220VAC 28VDC
Rotary Switch Switch 0.15A 0.20AA 1-P 10-Pos