Fastron PISN-101M-04
Inductor Power Molded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 1.5A 0.21Ohm DCR T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Fastron PISN-101M-04.
IHS
Datasheet1 page3 years ago
Master Electronics
Burklin Elektronik
Inventory History
3 month trend:
-18.75%
Supply Chain
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.4000
Introduction Date2014-10-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 years ago)
Related Parts
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 1KHz 18Q-Factor Ferrite 2.1A 0.15Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 2A 152mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 1KHz 16Q-Factor Ferrite 2.5A 0.135Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNS12555T101MN
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 1.86A 0.141Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 1.9A 0.132Ohm DCR 4949 Automotive T/R
TAIYO YUDENNS12575T101MN
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 2.01A 0.132Ohm DCR T/R
Descriptions
Descriptions of Fastron PISN-101M-04 provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 100uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5138
Fastron PISN-101M-04 PISN Inductor 100 µH 0.21 Ω 2.6 A SMD 1 pc Surface Mount
Surface Mount Power Inductor 100uH 20% 0.21 Ohm 2.6A Taped/Reel 250 QTY