Epson XG-1000CB 75.0000M-CBL3
Saw Osc 3.3V +/-50PPM -10~70C 250TR
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Epson XG-1000CB 75.0000M-CBL3.
Epson
Datasheet2 pages12 years ago
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia, Thailand
Introduction Date2005-10-05
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
MEMS OSCILLATOR HIGH PERF SINGLE CMOS OUTPUT -55C-125C 50PPM
Oscillator MEMS 75MHz ±50ppm (Stability) 15pF LVDS 52% 2.5V/3.3V 6-Pin VDFN SMD Tube
CTS Components636L3C075M00000
Oscillator XO 75MHz ±50ppm 15pF HCMOS/TTL 55% 3.3V 4-Pin SMD T/R
CTS ComponentsCB3LV-3I-75M0000
Oscillator XO 75MHz ±50ppm 30pF HCMOS/TTL 55% 3.3V 4-Pin SMD T/R
ASFL1 Series 75 MHz 5 x 3.2 mm 3.3 V ±50 ppm SMT Crystal Clock Oscillator
Descriptions
Descriptions of Epson XG-1000CB 75.0000M-CBL3 provided by its distributors.
XTAL OSC SO 75.0000MHZ CMOS SMD