Epson TSX-3225 16.0000MF10U-B0
Crystal 16MHz ±10ppm (Tol) ±10ppm (Stability) 16pF FUND 60Ohm 4-Pin Mini-CSMD T/R
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Epson TSX-3225 16.0000MF10U-B0.
Epson
Datasheet2 pages10 years ago
Arrow.cn
Inventory History
3 month trend:
-17.13%
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
28,248
Authorized Distributors
4
Frequency
16 MHz
16 MHz
Frequency Tolerance
0.001 %
0.001 %
Frequency Stability
10 ppm
10 ppm
Load Capacitance
16 pF
16 pF
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ω
60 Ω
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Related Parts
Crystal 16MHz ±10ppm (Tol) ±10ppm (Stability) 18pF FUND 30Ohm 2-Pin HC-49/S SMD T/R
Crystal 16MHz ±10ppm (Tol) ±10ppm (Stability) 18pF FUND 30Ohm 2-Pin Metal Can Thru-Hole Bulk
Crystal 16MHz ±10ppm (Tol) ±10ppm (Stability) 8pF FUND 80Ohm 4-Pin Ultra Mini-CSMD T/R
Crystal 16MHz ±10ppm (Tol) ±10ppm (Stability) 9pF FUND 200Ohm 4-Pin Ultra Mini-CSMD T/R
Crystal 14.7456MHz ±10ppm (Tol) ±10ppm (Stability) 18pF FUND 30Ohm 2-Pin HC-49/S SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Epson TSX-3225 16.0000MF10U-B0 provided by its distributors.
TN4-26363 #1 +/-10PPM +/-10PPM-10~60C 16PF 1K TR
16pF ¡À10ppm ¡À10ppm 16MHz 60¦¸ 3.2mm*2.5mm*600¦Ìm