Epson TSX-3225 16.0000MF10U-B3
Crystal ±10ppm (Tol) ±10ppm (Stability) 16pF FUND 4-Pin Mini-CSMD T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Epson TSX-3225 16.0000MF10U-B3.
Epson
Datasheet2 pages10 years ago
Arrow.cn
Inventory History
3 month trend:
+6.57%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
Footprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Related Parts
Crystal 16MHz ±10ppm (Tol) ±10ppm (Stability) 18pF FUND 30Ohm 2-Pin HC-49/S SMD T/R
Crystal, Microprocessor, 16 MHz, SMD, 11.4mm x 4.7mm x 3.3mm, 10 ppm, 18 pF, 10 ppm, ABLS2
Crystal 16MHz ±10ppm (Tol) ±10ppm (Stability) 18pF FUND 30Ohm 2-Pin Metal Can Thru-Hole Bulk
Crystal 14.7456MHz ±10ppm (Tol) ±10ppm (Stability) 18pF FUND 30Ohm 2-Pin HC-49/S SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Epson TSX-3225 16.0000MF10U-B3 provided by its distributors.
TSX-3225 Series 16 MHz ±10 ppm 16 pF -10 to 60°C Surface Mount Crystal Unit
+/-10PPM +/-10PPM-10~60C 16PF 250TR