Epson CA-301 40.0000M-C:PBFREE
CA-301 Series 40 MHz ±30 ppm 18 pF -20 to +70°C Through Hole Crystal Unit
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Epson CA-301 40.0000M-C:PBFREE.
Epson
Datasheet2 pages12 years ago
Arrow.cn
Arrow Electronics
Related Parts
Parallel - 3Rd Overtone Quartz Crystal, 40MHz Nom
Parallel - 3Rd Overtone Quartz Crystal, 36MHz Nom
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 40MHz Nom
Crystal 40.0000Mhz 18Pf Smd/Tape & Reel (Tr) Rohs Compliant: Yes |Abracon ABM3C-40.000MHZ-D4Y-T
Crystal 40MHz ±30ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 18pF FUND 25Ohm 2-Pin Mini-CSMD T/R
Descriptions
Descriptions of Epson CA-301 40.0000M-C:PBFREE provided by its distributors.
CRYSTAL 40.0000MHZ 18PF TH
AT XTAL MHZ +/-30PPM 18.0 PF