ECS International ECS-44-20-4X
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 4.433618MHz Nom
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for ECS International ECS-44-20-4X.
IHS
Datasheet2 pages8 years ago
Electro Sonic
Master Electronics
DigiKey
Inventory History
3 month trend:
-4.00%
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginTaiwan
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.60.00.30
Introduction Date2018-05-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
ECS InternationalECS-40-20-4X
Crystal 4MHz ±30ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 20pF FUND 150Ohm 2-Pin HC-49/USX Thru-Hole Bulk
ECS InternationalECS-41-20-4X
HC-49USX Series 4.096 MHz ±30 ppm 20 pF -10 to +70 °C Crystal - HC-49/U
Crystal 4.032MHz ±30ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 20pF FUND 150Ohm 2-Pin HC-49/USX Thru-Hole Bulk
Crystal 4MHz ±30ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 16pF FUND 150Ohm 2-Pin Thru-Hole Bulk
CTS ComponentsATS040
Crystal 4MHz ±30ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 20pF FUND 120Ohm 2-Pin HC-49/US Thru-Hole Bulk
CTS ComponentsATS040-E
Descriptions
Descriptions of ECS International ECS-44-20-4X provided by its distributors.
Crystal 4.433618MHz ±30ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 20pF FUND 150Ohm 2-Pin HC-49/USX Thru-Hole Bulk
Crystal 4.433618MHz 20pF 2-Pin HC-49/US
20pF ¡À30ppm ¡À50ppm 4.433618MHz 150¦¸ HC-49 11.35mm*4.65mm*3.5mm
CRYSTAL, 4.433618MHZ, 20PF, 11.35X4.65MM;