Eaton SD25-R47-R
Inductor Power Shielded Drum Core 466nH/470nH 20% 100KHz Ferrite 3.88A 17.7mOhm DCR 2020 T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Eaton SD25-R47-R.
IHS
Datasheet9 pages9 years ago
Datasheet7 pages18 years ago
Datasheet7 pages18 years ago
DigiKey
Component Distributors Inc.
Inventory History
3 month trend:
+75.04%
CAD Models
Download Eaton SD25-R47-R symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Related Parts
Wurth Elektronik744383360047
FIXED IND 470NH 4.8A 22 MOHM SMD
Inductor Power Shielded Wirewound 0.47uH 20% 100KHz Metal 4.8A 0.0227Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 0.47uH 20% 100KHz Metal 4.5A 0.0348Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENMDMK4040TR47MF
Inductor Power Shielded Wirewound 0.47uH 20% 100KHz Metal 4.6A 0.029Ohm DCR 1515 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 0.47uH 20% 100KHz Metal 4.8A 0.0282Ohm DCR T/R
Wurth Elektronik744040320047
FIXED IND 470NH 3A 18 MOHM SMD
Descriptions
Descriptions of Eaton SD25-R47-R provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 0.47Uh, 1 Element, Ferrite-Core, Smd, 2020
SD Series 0.47 uH ±20 % Tolerance 3.88 A Shielded SMT Low Profile Power Inductor