Eaton / Cutler Hammer WMZT1D15
Supplementary Thermal Magnetic Breaker 15 A 1P -
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Eaton / Cutler Hammer WMZT1D15.
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet12 pages17 years ago
element14
Related Parts
Circuit Breaker, FAZ Series, 16A, 1 Pole, 277/480V AC, 15kA at 277V AC, C Curve
Carling TechnologiesEA1-B0-24-615-12A-CC
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 1Pole 15A 120VAC/240VAC
IEC Miniature Circuit Breaker, FAZ-NA Series, 15A, 1 Pole, 277/480V AC, 14kA at 277/480V AC
Circuit Breaker, FAZ Series, 13A, 1 Pole, 277/480V AC, 15kA at 240/415V AC, B Curve
Klockner MoellerFAZ-C13/1
48V 240V 1 13A 17.8mm*65.5mm*80mm
Carling TechnologiesDA1-B0-34-615-121-C
Circuit Breaker, D-Series, Hydraulic-Magnetic | Carling Technologies DA1-B0-34-615-121-C
Descriptions
Descriptions of Eaton / Cutler Hammer WMZT1D15 provided by its distributors.
CIRCUIT BREAKER, TYPE WMZT,10KA,1 POLE,15A,D CURVE
CIRCUIT BREAKER, THERMAL MAG, 1P, 15A
CIRCUIT BREAKER, THERMAL MAG, 1P, 15A; Voltage Rating VDC:48V; Voltage Rating VAC:480V; Current Rating:15A; No. of Poles:1; Circuit Breaker Mounting:DIN Rail; Actuator Style:Toggle; Terminals:Screw; Tripping Characteristic:D