Diotec TGL41-27A
TVS, Melf, 150°C, 400W, 23.1V, Unidir
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Diotec TGL41-27A.
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
Download Diotec TGL41-27A symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Alternate Parts
This Part
Stock
92,728
Authorized Distributors
2
Breakdown Voltage
27 V
27 V
Clamping Voltage
37.5 V
37.5 V
Peak Pulse Power
400 W
400 W
Peak Pulse Current
10.7 A
Descriptions
Descriptions of Diotec TGL41-27A provided by its distributors.
TVS DIODE, UNIDIR, 37.5V, DO-213AB ROHS COMPLIANT: YES
TVS DIODE 23.1VWM 37.5V DO213AB