Infineon CY7C1315BV18-250BZC
Qdr Sram, 512Kx36, 0.45Ns, Cmos, Pbga165 |Cypress Infineon Technologies CY7C1315BV18-250BZC
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Infineon CY7C1315BV18-250BZC.
JRH Electronics
Datasheet30 pages22 years ago
SHENGYU ELECTRONICS
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Stock
4,752
Authorized Distributors
1
Case/Package
FBGA
FBGA
Number of Pins
165
Memory Type
QDR, RAM, SRAM
QDR, RAM, SRAM
Density
18 Mb
18 Mb
Address Bus Width
19 b
34 b
Access Time
450 ps
450 ps
Frequency
250 MHz
250 MHz
Min Supply Voltage
1.7 V
1.7 V
Max Supply Voltage
1.9 V
1.9 V