CTS Components CB3LV-3I-7M372800
Oscillator Xo 7.3728MHZ ±50PPM 30PF Hcmos/ttl 55% 3.3V 4-PIN SMD T/r
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for CTS Components CB3LV-3I-7M372800.
IHS
Datasheet6 pages4 years ago
Future Electronics
Master Electronics
Inventory History
3 month trend:
-3.41%
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
44,413
Authorized Distributors
5
Frequency
7.3728 MHz
7.3728 MHz
7.3728 MHz
Frequency Tolerance
0.005 %
0.005 %
Frequency Stability
50 ppm
50 ppm
50 ppm
Load Capacitance
30 pF
50 pF
50 pF
ESR (Equivalent Series Resistance)
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Supply Chain
Country of OriginMainland China, South Korea, Taiwan
Introduction Date2019-12-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descriptions
Descriptions of CTS Components CB3LV-3I-7M372800 provided by its distributors.
Standard Clock Oscillators 7.3728MHz 3.3V -40C +85C 50ppm
HCMOS/TTL Output Clock Oscillator, 7.3728MHz Nom
3.3V ¡À50ppm 7.3728MHz SMD 7mm*5mm*1.8mm
XTAL OSC XO 7.3728MHZ HCMOS TTL