Cosel KHEA30F-24
Adjustable Output, Universal Input 31.2W 1.3A 24V 1 370V(DC) 85V~264V(AC) Fixed DIN
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Cosel KHEA30F-24.
IHS
Datasheet12 pages9 years ago
Sager Electronics
Sager Power Systems
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
+1.97%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2017-04-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
TDK-LambdaDPP30-24
AC-DC Power Supplies, DIN rail mount, Output: 30W, 24V, DIN rail installation compatible
TDK-LambdaDRB30-24-1
TDK-LambdaHWS30A-24/A
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 31W, Hybrid
Mean WellMDR-20-24
MDR-20 Series 24 W Single Output 24 V AC/DC Industrial DIN Rail Power Supply
Mean WellDR-30-24
DR-30 Series 36 W Single Output 24 V AC/DC Industrial DIN Rail Power Supply
Mean WellPLC-30-24
AC to DC LED Driver Enclosed Power Supply Single Output 24 Volts 1.25 Amps 30 Watts
Descriptions
Descriptions of Cosel KHEA30F-24 provided by its distributors.
KHE Series 30 W Single Output 24 V Encapsulated AC/DC Power Supply
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 31.2W, Hybrid
POWER SUPPLY, AC-DC,24V,1.3A,90-264V IN, ENCLOSED, DIN RAIL MOUNT,31W, KHE SERIES
30W AC-DC Power Supplies 24V Euro Style DIN Rail type