Cornell Dubilier LP682M025C5P3
Cap Aluminum 6800uF 25V 20% (25 X 35mm) Snap-In 10mm 0.073 Ohm 1940mA 1000h 105°C
NRND
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Cornell Dubilier LP682M025C5P3.
Master Electronics
Datasheet4 pages4 years ago
Electro Sonic
Newark
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Supply Chain
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 months ago)
Related Parts
United Chemi-ConEKMG250ELL682MMP1S
Cap Aluminum Lytic 6800uF 25V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 2040mA 1000h 105°C Bulk
NichiconUVY1E682MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 25V 6800muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConEKMH250VSN682MP30T
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 6800uF
Cornell Dubilier381LX682M025J012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 25V 6800muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Cornell DubilierSLP682M025C1P3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 6800uF 25V 20% 105C
United Chemi-ConESMH250VSN682MQ25T
Descriptions
Descriptions of Cornell Dubilier LP682M025C5P3 provided by its distributors.
LP Series 6800 uF 25 V ±20 % Snap-In Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 6800uF, Through Hole Mount
105 ºC Snap-In Aluminum Electrolytic Capacitors 6800µF 25V
Aluminum Electrolytic Capacitor; Capacitor Type:High Temperature; Capacitance:6800µF; Voltage Rating:25V; Capacitor Dielectric Type:Aluminum Electrolytic; Package/Case:C5; Lead Spacing:10mm; Termination Type:Snap-In ;RoHS Compliant: Yes