Cornell Dubilier FCP1913H473J-E1
Cap Film 0.047uF 50V PPS 5% (4.8 X 3.3 X 1.4mm) Stacked 125C T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Cornell Dubilier FCP1913H473J-E1.
Master Electronics
Datasheet8 pages3 years ago
New Yorker Electronics
Newark
Garrett
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicECH-U1H473JX9
Capacitor;ECHU,SMD,Stack Met PPS Film Cap,50VDC,0.047uF,5%,0821,Cut Tape
Cornell DubilierFCP1206C473J-H3
Film Capacitor, Polyphenylene Sulfide, 16V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.047uF, Surface Mount, 1206
PanasonicECHU1C473JX5
1206 (3216Metric) FILM CAPACITOR ECH-U(X) 16V 0.047muF ±5% 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
PanasonicECH-U1C473JB5
Yageo GroupLDBAA2470JC5N0
Film Capacitor, Polyphenylene Sulphide, 16V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.047uF, Surface Mount, 1206
Yageo GroupLDBCB2470JC5N0
Film Capacitor, Polyphenylene Sulphide, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.047uF, Surface Mount, 1210
Descriptions
Descriptions of Cornell Dubilier FCP1913H473J-E1 provided by its distributors.
Film Capacitor, Polyphenylene Sulfide, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.047uF, Surface Mount, 1913
1913 (4833Metric) FILM CAPACITOR FCP 50V 0.047muF ±5% 0.189Lx0.130W 4.80mmx3.30mm
CAP FILM 0.047UF 5% 50VDC 1913 | Cornell-Dubilier FCP1913H473J-E1
FCP series 50 V 0.047 uF ±5 % Metallized Polyphenylene Sulfide Film Capacitor